کد مطلب: 10178
تاریخ انتشار: 1392/11/17 - 09:59

«پلنگ ایرانی» در آغوش پوتین +تصویر

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه در بازدید از شهر «سوچی»، محل برگزاری رقابت های المپیک زمستانی 2014 میلادی و دیدار با مقامات رسمی برگزارکننده این رقابت ها ، «پلنگ های ایرانی» تازه متولدشده در این منطقه را در آغوش گرفت.
download «پلنگ ایرانی» در آغوش پوتین +تصویر
پوتین در این بازدید، «ژان کلودکیلی»، قهرمان سابق فرانسوی المپیک و یکی از مقامات رسمی کمیته بین المللی المپیک (IOC) و «گیلبرت فیلی»، رئیس کمیته اجرایی بازی های المپیک را همراه خود داشت.

وی در بازدید از مرکز حفاظت از پلنگ های ایرانی در نزدیکی دریای سیاه با در آغوش گرفتن توله پلنگ های تازه متولدشده ایرانی، سعی در مثبت نشان دادن بازی های «المپیک زمستانی سوچی» برای محیط زیست داشت.

با این حال به نظر می رسد پلنگ های ایرانی از این دیدار چندان خرسند نبودند چرا که خبرگزاری «ریانووستی» روسیه گزارش داد یکی از توله پلنگ های شش ماهه ایرانی که «Grom» به معنای تندر نام گرفته با حمله به دو خبرنگار یکی از آنها را چنگ انداخته و پای دیگری را گاز گرفته است.

به گزارش بی بی سی، تصاویر تلویزیونی پوتین را در حالی نشان می دهد که در داخل قفس ضمن در آغوش گرفتن توله پلنگ خشمگین، سعی در آرام کردن آن دارد.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: من حیوانات را دوست دارم. به نظر حس خوبی به آنها دارم و این علاقه دوطرفه است.

پوتین به دلیل داشتن علاقه زیاد به حیوانات شهرت فراوانی دارد و تلویزیون رسمی روسیه بارها تصاویری از وی منتشر کرده اند که در حال زدن برچسب روی نهنگ های حفاظت شده، نجات یک تیم تلویزیونی از چنگال یک ببر و پرواز همراه با درناهای سیبری است.

به گفته کارشناسان وی با این رفتار خود سعی در ترمیم وجهه خود در جوامع بین المللی است. روسیه از سال 1970 میلادی و به دنبال انقراض پلنگ ایرانی تلاش های خود را برای احیای این جانور آغاز کرد.

پوتین افزود: به مناسبت بازی های «المپیک زمستانی سوچی» جمعیت پلنگ های ایرانی را دوباره احیا کنیم.

به گزارش فرارو ، وی در این بازدید تاکید کرد که بازی های المپیک زمستانی سوچی در بهبود شرایط محیط زیست تاثیر به سزایی خواهند داشت.

نظرات (1)

ali شناسه: 4281 19 بهمن 1392 - 13:57

روسیه برای اینکه به تواند از پلنگهای ایرانی تکسیر کنه از این موسسه سوئدی کمک گرفتند, ما چیی؟
http://www.nordensark.se/home-en-US
راستی ان حیواناتی روسیه داد به ما چرا مردند؟ خودشون مریز کرده بودنشون؟

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *: حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی: پست الکترونیکی صحیح نیست.
وب سایت: URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر *: متن نظر خالی است.

منتظر بمانید

آخرین اخبار سیاست