کد مطلب: 4603
تاریخ انتشار: 1392/07/25 - 12:40

از شنبه هوا خنک می شود، یکشنبه باران می بارد

وضعیت آب و هوا در روزهای آتی

کارشناس هواشناسی گفت: به احتمال زیاد اولین بارندگی پاییزی را در بسیاری از مناطق از جمله همدان، مرکزی، قزوین، تهران و قم را از روز یکشنبه شاهد خواهیم بود.
download از شنبه هوا خنک می شود، یکشنبه باران می بارد
به گزارش جمهوریت، به نقل از تسنیم، محمداصغری،‌ کارشناس هواشناسی درخصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار داشت: در حال حاضر هیچ بارندگی را پیش‌بینی نمی‌کنیم ولی ما در شمال کشور با افزایش دما توام با بادگرم در خط سواحل روبرو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در ساعات بعدازظهر روند وزش باد در تمام نقاط مختلف کشور پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: شنبه بعدازظهر هوای خنک اروپایی از غرب اروپا به کشور واردخواهد شد ولی این هوا خیلی سرد نخواهد بود و ما روند خنکی را برعکس این روزها در شنبه در سواحل شاهد خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: از شنبه غروب به بعد بارندگی در سواحل را شاهد خواهیم بود و بارندگی در اردبیل و گیلان به شکلی خواهد بود که شاهد آبگرفتگی در این مناطق خواهیم شد.همچنین در آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی و خراسان شمالی بارندگی نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: به احتمال بسیار اولین بارندگی پاییزی در بسیاری از مناطق از جمله همدان، مرکزی، قزوین، قم و تهران از یکشنبه به دوشنبه پیش‌بینی می‌شود.

اصغری بیان کرد: هوای پایتخت همراه با پدیده غبار صبحگاهی پیش‌بینی شده که این موضوع تا شنبه ادامه خواهد داشت که خوشبختانه با وجود تعطیلات این هفته میزان آلاینده افزایش نخواهد یافت و ما شرایط خوبی را پیش‌بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: ترجیحا از سالمندان می‌خواهیم که از رفت و آمد غیرضروری در معابر عمومی خودداری کنند چرا که ممکن است در تهران، اصفهان وبرخی دیگر مناطق الاینده از حدمجاز بالا رود ولی شرایط ناسالم نیست.

نظرات (1)

Ahmad Farhad Zahiri شناسه: 4372 28 بهمن 1392 - 23:58

Weather

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی *: حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی: پست الکترونیکی صحیح نیست.
وب سایت: URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر *: متن نظر خالی است.

منتظر بمانید